Дома Фудбал Англија Добри вести за Мурињо – се враќа капитенот

Добри вести за Мурињо – се враќа капитенот

Првиот голман и капитен на Тотенхем, Уго Лорис после цели три месеци денес повторно ги обнови тренинзите, информираа од клубот.

Французинот се здоби со дислогација на лактот за време на мечот против Брајтон на почетокот на октомври.

Лорис пропушти 20 меча за својот тим во сите натпреварувања, но наскоро ќе биде спремен да застане меѓу стативите.

Во отсусво на Лорис голот на Тотенхем го чуваше Паоло Касанига, кој добро ја искористи шансата. Ова е добра вест за Мурињо, кој наскоро ќе може да смета и на Танги Ндомбеле.

Подолга рехабилитација ги очекува Муса Сисоко и Хари Кејн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ѕвездата на Челзи со еден потег ги налути сите, Лампард му даде „исписница“

Еден од најлошите поединци за Челзи во дуелот со ВБА секако беше Маркос Алонсо, кого Лампа…