Дома Македонски спорт Добредојде во Италија брате: Нестор и Пандев го поздравија трансферот на Николов во Лече

Добредојде во Италија брате: Нестор и Пандев го поздравија трансферот на Николов во Лече

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов денес го комплетираше трансферот во италијански Лече.

Николов го напушти Мол Види и со Лече ќе се бори пласман во Серија А. Со овој трансфер Николов им се придружи на Илија Несторовски и Горан Пандев кои веќе долго време играат во Италија.

Пандев и Нестор преку социјалните мрежи му посакаа добредојде на Николов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Реал Мадрид спрема понуда за Салах

Мохамед Салах во последно време констатно се поврзува со заминување од Ливерпул. Египќанец…