Дома Останати Добивме потврда: Официјално е, ќе се борам против Мајк Тајсон!

Добивме потврда: Официјално е, ќе се борам против Мајк Тајсон!

Мајк Тајсон одлучи да се врати во боксот со неколку егизбициони мечеви, а првата борба ќе ја има против Шанон Бриџс.

Бриџс денес објави дека разговарал со Рјасон и дека се е договорено окол нивната борба.

„Разговарав со Мајк Тајсон. Да, одиме на борба, официјално е. Ќе биде тоа вистинска борба, ќе оставиме нашите тупаници да зборуваат“, изјави Бриџс.

Тајсон се уште не се огласил, но со оглед на тоа дека најави дека ќе работи егзибициони борби, извесно е дека ова е договорено.

Тука можете да погледнете и како изгледа телото на Тајсон на 53 години.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Невозможното стана возможно: „Малиот“ кој си го победи идолот – каква трка беше ова! (видео)

Рио, Олимпијада, 2016. Финале на 100 метри пеперутка. Фелпс е тука за да постави уште една…