Дома Фудбал Директорот на Барса: Новиот тренер е најголема тајна!

Директорот на Барса: Новиот тренер е најголема тајна!

Луис Енрике потврди дека ќе го напушти кормилото на Барселона на крајот на сезона, па главна тема во спортските медиуми е: Кој ќе биде негов наследник?

Медиумите секојдневно лецитираат со нови имиња, се споменуваше Саплаоли како најсериозен кандидат, потоа Покетино, Валверде, Алегри, па дури и Арсен Венгер.

Спортскиот директор на Барса, Ариедо Браида изјави дека тоа е „најголема тајна“ и дека името на новиот тренер ќе го дознаеме на лето.

„Секој ден се појавува некое нови име во медиумите. Сите тие тренери ние одлично ги познаваме, но тоа ќе остане наша најголема тајна“, изјави Браида.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Меси херој на ПСЖ, Интер го најде лекот за Шериф 🎥

Вечерва се играа натпревари од третото коло во Лигата на шампионите. Интер го најде лекот …