Дома Македонски спорт Динамо ќе се збогува со Адеми: Подготвени специјални маички 📸

Динамо ќе се збогува со Адеми: Подготвени специјални маички 📸


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Репрезентативецот на Македонија, Аријан Адеми утре на „Максимир“ ќе се зборува од Динамо по 13 години поминати во овој клуб. Адеми се сели во Кина во тимот на Пекинг Гуан со кој се договори за тригодишен договор.

Динамо македонскиот репрезентативец го напушта како рекордер по трофеи, одиграни европски натпревари и втор по вкупен број настапи за Динамо (359), пред Адеми е само Дражен Ладиќ со 400 настапи.

Специјалните маички ги пушти Динамо се со ликот на Адеми и неговиот препознатлив начин на прослава на головите, а пишува и воин, додека на грбот е неговата „петка“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Бензема се збогуваше со Реал Мадри, Анчелоти не ги задржа солзите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Реал Мадрид денес на официјална прес-конференција с…