Дома Македонски спорт Мак фудбал Динамо на спектакуларен начин се збогува со Адеми: Не мислев дека ќе дојде овој ден

Динамо на спектакуларен начин се збогува со Адеми: Не мислев дека ќе дојде овој ден

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми имаше спектакуларно збогување од Динамо Загреб, каде денес го одигра последниот меч.

„Бед блу бојс“ денеска со специјална кореографија му се заблагодарија на капитенот на Динамо Аријан Адеми за 13-те сезони поминати на Максимир. 


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Адеми во Динамо одигра 373 натпревари и е втор со најмногу настапи за Динамо и рекордер по трофеи и европски настапи, а кариерата ќе ја продолжи во Пекинг.

На овој меч Динамо ја победи Ријека со 1:0, а стрелец беше другуир македонски репрезентативец Стефан Ристовски.

„Не мислев дека ќе дојде овој ден, мислев дека ќе ја завршам кариерата во Динамо. Се уште не сум свесен за се, имав голема трема на овој натпревар. Со Динамо не освоив европска титула и тоа ми е желба која остана неостварена“, изјави Адеми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…