Дома Трансфер зона Динамо има нов бисер: Барселона и два италијански клуба во битка за неговиот потпис

Динамо има нов бисер: Барселона и два италијански клуба во битка за неговиот потпис

Oд поодамна е познато дека школата на Динамо е една од најдобрите во Европа.

Невозможно е да се набројат сите играчи кои започнаа на „Максимир“ за подоцна да направат одлични кариери во некои од најсилните клубови во Европа.

Нешто слично можеби се спрема и со 18 годишниот Иван Шараниќ.

Овој одличен млад офанзивен играч за врска е на мета на неколку европски гиганти, а денес италијанскиот „Калчомеркато“ пишува дека Шараниќ го сакаат два италијански клуба кои сезонава настапуваа во ЛШ, но и Барселона.

Истиот извор пишува дека Динамо се надева на понуда од најмалку 10 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лестер од Челзи носи наследник на Варди?

Toмас Тухел не му верува на Тами Абрахам кој сезонава постигна 12 гола и тој не се најде н…