Дома Трансфер зона Де Јонг го одбил Манчестер Јунајтед – сака да игра во Лигата на шампионите

Де Јонг го одбил Манчестер Јунајтед – сака да игра во Лигата на шампионите

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг пред себе ма тешка задача да го врати тимот во врвот на англискиот фудбал.

Холанѓанецот доби тешка задача затоа што никој пред него во последните 10 години немаше многу среќа во тимот. Раководството на клубот подготви голема сума за засилувања, а Тен Хаг веќе има многу желби, но една од нив нема да му се оствари.

Тен Хаг го сака Френки де Јонг, но фудбалерот на Барселона не сака да се пресели во Манчестер поради тоа што тимот нема да игра во Лигата на шампиони (ЛШ).

Де Јонг му соопштил на Тен Хаг дека нема намера да ја напушти Барселона, а неговите желби може да се променат дури следното лето ако „ѓаволите“ обезбедат место во ЛШ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Петок и сабота во Торино се денови резервирани за Ди Марија и Погба

Се поблиску сме до моментот кога Јувентус ќе ги промовира двете големи засилувања во овој …