Дома Фудбал Италија Де Рон ги исмејуваше Ибрахимовиќ и Милан 🎥

Де Рон ги исмејуваше Ибрахимовиќ и Милан 🎥

Аталанта во изминатиот викенд одигра одличен натпревар и го победи Милан со 0:3.

Во овој натпревар видовме една провокација во разговорот помеѓу Ибрахимовиќ и Запата. Сега на провокацијата се надоврза Мартен Де Рон.

Овој фудбалер објави монтирано видео на кое прво се прикажува разговорот помеѓу Ибра и Запата, а потоа трите голови на Аталанта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Гонзало Игуаин ги изненади сите со новиот изглед

Поранешниот аргентински репрезентативец Гонзало Игуаин се појави на тренинг во Интер Мајам…