Дома Фудбал Репрезентации Де Лихт за групата на ЕП: Не ни е лесна, имаме респект не сакаме да бидеме изненадени

Де Лихт за групата на ЕП: Не ни е лесна, имаме респект не сакаме да бидеме изненадени

Холандската ѕвезда и дефанзивец на Јувентус, Матијас Де Лихт во интервју за „Ворлд Сокер“ зборуваше за Европското првенство каде што нашата репрезентација ќе биде во група со Холандија.

Холандија на ЕП покрај нас ќе игра во група со уште Австрија и Украина. Дуелот со Македонија популарните „лалиња“ ќе го играат на 21. јуни во Амстердам.

„Мораме кон сите да покажеме респект. Мораме да имаме таков пристап ако не сакаме да бидеме изненадени. Тоа е Европско првенство и таму нема поправен, не мислам дека имаме лесна група“.

Де Лихт секако сака да игра пред навивачи.

„Не знаеме како ќе се одвиваат работите. Посебно во делот со публиката, нормално дека ние играчите сакаме да играме пред навивачи. Но сепак, безбедноста треба да биде прво место“, изјави Де Лихт.

Целото интервју на Де Лихт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Менди херој на Реал против Аталанта, Сити сo сигурна предност во реваншот 🎥

Во натпреварот кој вечерва привлекуваше повеќе внимание Реал Мадрид ја совлада Аталанта со…