Дома Македонски спорт Мак ракомет Дејан Манасков заминува од Вардар!

Дејан Манасков заминува од Вардар!

На денешната прес-конференција на која Вардар го потврди заминувањето на претседателот Михајло Михајловски и именувањето на Борко Ристовски за извршен директор, а Стојанче Стоилов за помошник тренер (ТУКА) беше и потврдено дека Дејан Манасков повеќе нема да го носи црвено-црниот дрес.

Во тимот од поискусните ракометари ќе останат голманот Мартин Томовски, Гоце Георгиевски и Томислав Јагуриновски.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Дејан Манасков нема да биде во Вардар во новата сезона. На негово место е доведен Марко Срдановиќ“, потврди Ристовски.

Ќе потсетиме, Вардар сезонава доби дозвола од ЕХФ за враќање во Европа, но во квалификациите за Лигата на Европа ќе мора да се соочи со германскиот освојувач на купот, Дејан Манасков.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вардар немоќен во Тетово, дербито за Шкендија!

Без разлика на позициите на табелата, натпреварот помеѓу Шкендија и Вардар секогаш ќе прив…