Дома Трансфер зона Дефанзивецот на Јувентус сака да си оди, клубот бара многу пари

Дефанзивецот на Јувентус сака да си оди, клубот бара многу пари

Мерих Демирал не е задоволен од својот статус во Јувентус и сака да ја промени средината ова лето.

Демирал не добива голема минутажа покрај Бонучи, Киелини и Де Лихт и сака да се пресели во клуб каде ќе игра повеќе.

Јувентус нема ништо против да се задели со Демирал, но за неговата слобода бара 30 милиони евра.

За него интерес покажуваат неколку клубови од Премиер лигата, но никој од нив не е спремен да ја плати таа сума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…