Дома Останати Детали од трагедијата која го погоди Боди Милер: Бремената мајка скокнала да ја спаси…

Детали од трагедијата која го погоди Боди Милер: Бремената мајка скокнала да ја спаси…

0
bode muller

Славниот американски скијач, Боди Милер вчера доживеа семејна трагедија која го шокираше целиот свет…

Малата 19 месечена ќерка на Милер со својата мајка биле дел од една забава кај еден од соседите. Кога сопругата на Милер забележала дека нејзината ќерка Емелин ја нема неколку минути тргнала да ја бара.

Мајката брзо забележала дека девојчето било во базенот. Во тој момент иако трудна веднаш скокнала во водата и се обидела да ја спаси, но за жал веќе било предоцна.

Кога 19 месечната Емили била извлечена од базена, мајката на лице место и давала вештачко дишење, но безуспешно. Останатите присутни повикале брза помош, меѓутоа како што пренесуваат локалните медиуми веќе се било доцна, бидејќи малата Емили веќе не давала знаци на живот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Вајлдер: Претходно ме избегнуваа, а сега ме молат да се борам против Џошуа

Деонтај Вајлдер (33) ја одбрани титулата на 1-ви декември во Лос Анџелес за појасот во теш…