Дома Фудбал Лига на шампиони Дерби на денот: Се очекуваат голови, може ли Аталанта до ново чудо?

Дерби на денот: Се очекуваат голови, може ли Аталанта до ново чудо?

Првиот полуфиналист на ЛШ ќе го дознаеме после дуелот Аталанта и ПСЖ. Овие две екипи успеаа пред прогласената пандемија и прекинот на сезоната да изборат пласман во ¼ финалето и мирно да чекаат да видат кој ќе им бидат останати конкуренти. Натпреварот е закажан за вечер во 21:00.

Аталанта: Овој тим многу направи, но зошто да застане сега?

Нема никаков сомнеж дека Аталанта е хит и тоа не само во Италија, туку и во Европа. Кога минатата година го изборија својот прв настап во ЛШ, сметавме дека тоа е инцидент, но тие и во новата сезона успеаа да направат сензација и да го заземат третото место, а со тоа да станат и дел од новата сезона на ЛШ. Проблем за Гасперини на овој натпревар ќе биде недостатокот на Јосип Илиќиќ кој поради домашни проблеми западна во депресија и нема да биде дел од вечерашнито состав. Сезоната во Серија А овој тим ја заврши со пораз од Интер, но тоа и не им значеше кој знае колку.

ПСЖ: Кога ако не сега?

ПСЖ постанаа апсолутни владетели во својата земја, но никако не успеаа да освојат европска титула. Титулата во ЛШ  им е главен приоритет, но никако да успеат да ја земат. Сега во овој момент имаат големи шанси за да го остварат сонот, бидејќи се во топ форма. ПСЖ и оваа година ја одбрани титулата во Франција, а скоро по пет месеци стигнаа и до преостанатите два пехари. Прво во Лига купот го победија Ст Етиен, а во Купот на Франција после пеналите го совладаа и Лион. Генерално ПСЖ сака титула и ништо друго, па на овој натпревар немаат премногу избор.

Наш предлог

Интересно е дека овие два тима досега не се сретнале меѓусебе. Заедничко за двете екипи им се головите, па затоа како прв предлог ве советуваме да испробате 4+ со квота 2.33 во 22Bet, додека похрабрите може да пробаат 2/2 со квота 2.87 во истата обложувалница.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Подзаборавениот Џердан Шаќири се врати со маестрален погодок 🎥

Ливерпул моментално игра во гости кај нисколигашот Линколн во натпревар од 1. коло од англ…