Дома Топ вести Денот кога Меси изведе магија пред скоро 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Денот кога Меси изведе магија пред скоро 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Беше тоа финале во шпанскиот куп, а жртва на Меси беше Атлетик.

Барселона на денешен ден пред точно пет години играше финале во шпанскиот куп против Билбао, а Меси во 20 минута покажа зошто е еден од најголемите во историјата.

После неверојатни дриблинзи и соло акција Меси постигна гол за 1:0, Барса на крајот славеше со 3:1 и дојде до трофејот пред скоро 100.000 луѓе на „Ноу Камп“.

Меси постигна гол и во 74 минута, уште едниот гол беше дело на Нејмар. Очекувано Аргентинецот на крајот беше прогласен за играч на натпреварот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Неверојатни бројки: Рамос е подобар од Фиго, Чави, Роналдињо и Зидан!

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос е жива легенда, иако е стопер, сепак се однесува ка…