Дома Останати Кошарка Дебакл: Пораз од 66 поени разлика и две четвртини со 0 поени за јуниорките против Словенија

Дебакл: Пораз од 66 поени разлика и две четвртини со 0 поени за јуниорките против Словенија

Јуниорската репрезентација на Македонија доживеа вистински дебакл во натпреварот против Словенија.

Кошаркарите до 18 години предводени од Јелена Антиќ за 40 минути постигнаа само 22 поени и изгубија со 66 поени разлика 88:22. Во две четвртини нашите претставнички не постигнаа ниту еден поен.

Катастрофата се најави во првата четвртина која Словенките ја добија со 34:0. До првиот кош стигнавме во втората минута од втората четвртина. Во втората и третата четвртина постигнавме по 13 (втората) и 9 (третата) поени, за последната повторно да ја завршиме без поени (30:0).

Од нашите 22 поени најефикасна беше Марија Димитријевиќ која постигна седум.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…