Дома Фудбал Лига на шампиони Два од најубавите три гола во групната фаза од ЛШ се на Меси 🎥

Два од најубавите три гола во групната фаза од ЛШ се на Меси 🎥

УЕФА објави кои три гола се прогласени за најдобри по групната фаза на натпреварувањето според гласовите од навивачите.

Првото место му припадна на Лионел Меси за неговиот гол во Лисабон на натпреварот од третото коло помеѓу Бенфика и неговиот Пари Сен Жермен кој заврши нерешено 1:1. Славниот 35-годишен Аргентинец брилијантно реагираше во 22. минута по акцијата со Бразилецот Нејмар и во негов стил ги доведе „светците“ во водство.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Второто место му припадна на напаѓачот на Манчестер Сити, Ерлинг Халанд за неговиот гол во второто коло против неговиот клуб Борусија Дортмунд вчера (2:1). Норвежанецот во стилот на славниот Јохан Кројф им донесе победа на „граѓаните“ во 84. минута.

Интересно е што и третото место му припадна на Меси за гол во мечот од петтото коло со израелскиот Макаби (7:2). На тој меч славниот Аргентинец постигна два гола, а беше избран првиот водечки гол на натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда… На п…