Дома Трансфер зона Дани Алвеш и Барселона се договорија, Бразилецот се враќа на Камп Ноу

Дани Алвеш и Барселона се договорија, Бразилецот се враќа на Камп Ноу

Искусниот Дани Алвеш се враќа во Барселона како слободен играч, откако новиот тренер Чави Ернандес даде согласност, соопшти каталонски „Спорт“.

Се очекува трансферот да биде официјализиран следната недела, откако двете страни постигнале конечен договор.

Алвеш има 38 години и во моментов е слободен агент, откако му заврши неговиот договор со бразилски Сао Паоло.

Бразилецот беше дел од Барселона во периодот од 2008 до 2016 година каде освои огромен број на трофеи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Би-Би-Си тврди: Јунајтед конечно му дал дозвола на Роналдо да замине

Манчестер јунајтед има лош почеток на новата сезона, откако избраниците на тренерот Ерик Т…