Дома Фудбал Англија Дали Мудрик беше принуден да потпише за Челзи?

Дали Мудрик беше принуден да потпише за Челзи?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Mихаило Мудрик во трансфер од 100 милиони евра направи трансфер во Челзи, иако претходно многу се поврзуваше Арсенал.

Арсенал не беше спремен да ја плати сумата која ја бараше украинскиот клуб, па така клубовите се договорија, а потоа Мудрик беше убеден да ја прифати понудата од „сините“.

Меѓутоа по трансферот во Челзи јавноста започна де шпекулира дека Мудрик поради парите кои ги добил Шахтјор бил принуден да стави потпис.

Како аргумент се наведува тоа што тој се уште ништо не постирал на својот Инстаграм за трансферот во Челзи.

Тука се потсетува дека Мудрик додека се преговараше со Арсенал објавуваше сториња поврзани со „топџиите“ и го фалеше Артета, а сега кога има негов завршен трансфер нема никаков пост.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Артета и Рашфорд најдобри во Премиер лигата во јануари

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Трет пат оваа сезона…