Дома Останати Кошарка НБА Дали е ова најдоброто забивање сезонава?🎥

Дали е ова најдоброто забивање сезонава?🎥

Иако со 25 поени, 7 скока и 7 асистенции, Леброн Џејмс беше лидерот кој во секоја смисла Лејкерски ги предводеше во победата над Јута Џез 101:95, сепак, Расел Вестбрук го имаше потегот на мечот.

Забивањето кое го изведе со огромна дрскост, но и грубост, еден на еден со Руди Гобер може да конкурира за број 1 забивање на сезонава во НБА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Понуда каква што не се одбива: Јокиќ станува најплатениот кошаркар во историјата на НБА!

Зад Никола Јокиќ е уште една МВП сезона во НБА лигата, но неговиот Денвер повторно не успе…