Дома Трансфер зона Даглас Коста го напушта Баерн и се сели во Премиер лигата

Даглас Коста го напушта Баерн и се сели во Премиер лигата

Вулверхемптон покажува сериозен интерес за крилото на Јувентус, Даглас Коста, пренесуваат медиумите на Островот.

30-годишниот Бразилец во моментов е на позајмица во Баерн Минхен, но не е задоволен од минутажата и сака да ја промени средината.

Даглас Коста во сопственост на Јувентус, кој е спремен да ја прекине позајмицата со Баерн Минхен и да го испрати Бразилецот во Премиер лигата.

Баерн веќе соопшти дека нема намера да го откупи фудбалерот на крајот на сезоната, па најверојатно нема да се спротистави на неговото заминување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал Мадрид спрема понуда за Салах

Мохамед Салах во последно време констатно се поврзува со заминување од Ливерпул. Египќанец…