Дома Фудбал Останато Гринвуд донесе победа на Јунајтед против Интер, Вулвс на пенали подобар од Сити (ВИДЕО)

Гринвуд донесе победа на Јунајтед против Интер, Вулвс на пенали подобар од Сити (ВИДЕО)

Денес ривалите од Манчестер играа пријателски натпревари во кои остварија половичен учинок.

Манчестер Јунајтед оствари минимална победа против Интер со резултат 1:0 додека Сити после пенали беше поразен од Вулверхемптон.

Англискиот тим доминираше во текот на целиот натпревар, а единствениот гол беше виден во самата завршница од натпреварот.

Го постигна младиот Гринвуд во 76-тата минута и со тој гол донесе победа за Јунајтед против Интер.

Вториот тим од Манчестер екипата на Сити играше во пријателскиот куп Азија трофеј играше против Вулверхемптон.

Во овој натпревар не видовме погодоци, па победникот се реши со изведувањето на пенали, а таму подобар беше тимот на Вулвс.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ефект Роналдо: Јувентус со драстичен раст на приходите!

Доаѓањето на Кристиано Роналдо му помогна на Јувентус да стане еден од најуспешните брендо…