Дома Останати Гризман по трет пат стана татко, а сите деца му се родени на ист ден

Гризман по трет пат стана татко, а сите деца му се родени на ист ден

Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман (30) денес по трет пат стана татко.

Неговата сопруга Ерика денес на свет ја донесе ќерката Алба и навистина е неверојатно што сите три деца на Гризман се родени на ист ден.

Првото дете на Гризман, ќерката Миа е родена на 8. април 2016 година, а синот Амаро точно три години подоцна. Денес на свет стигна и втората ќерка, Гризман таа вест ја соопшти на социјалните мрежи.

Навистина е реткост сите три деца да имаат ист ден на раѓање.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Конор не знае што прави – борбата со Порие не е одложена!

Два дена откако Конор Мекгрегор објади дека нема 10. јунји да се бори со Дастин Порие стиг…