Дома Останати Кошарка Го напушти МЗТ и се пресели во клубот на Роналдо

Го напушти МЗТ и се пресели во клубот на Роналдо

MЗТ Скопје вчера објави дека се разделува со Американецот, Седрик Расел кој не се снајде најдобро во клубот од Аеродром.

Сега е познато и каде ќе продолжи, а дестинацијата е прилично интересна. Од македонското првенство, Расел се сели во Саудиска Арабија и тоа во тимот на Ал-Наср кој стана познат по фудбалскиот тим откако го довведе Кристијано Роналдо.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Во прашање е истиот клуб, додека играчите тренираат во ист комплекс на различни терени и имаат заеднички простории, па така Расел сега ќе има прилика да биде блиску до еден од најдобрите спортисти на сите времиња.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Дончиќ ги натера сите да се запрашаат дали е човек, но мечот го заврши во очај, а за тоа е виновен самиот тој!

Лука Дончиќ одигра уште еден маестрален натпревар во дресот на Далас Маверикс, но повторно…