Дома Трансфер зона Готово е: Играчот на Баерн Минхен пронајде нов клуб!

Готово е: Играчот на Баерн Минхен пронајде нов клуб!

0

Како што пренесуваат бразилските медиуми, искусниот десен бен на Баерн, Рафиња во јули ќе ги засили редовите на Фламенго.

Веќе некое време е познато дека 33-годишниот Бразилец ќе ги напушти редовите на Баерн на лето, по завршувањето на договорот. Сега е познато и каде ќе ја продолжи кариерата, бидејќи договорил двегодишна соработка со екипата од Рио.

Двете страни веќе некео време се во преговори, но сега конечно е постигнат и договор. Рафиња од 2005. година е во Европа, а дресот на Баварците го брани од 2011. година.

Тој ќе стане петотто засилување на Фламенго во тековната година, бидејќи пред него во клубот пристигнаа квалитетни засилувања како Родриго Каја, Араскате, Бруно Енрике и Габигол, кој е во клубот на позајмица од Интер.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Клоп ја „краде“ германската ѕвезда пред носот на Јувентус

Јулијан Брант е еден од најдобрите фудбалер во Бундес лигата и голема желба на европските …