Дома Топ вести Готово: Ѕвездата на Ривер пристигнува во Манчестер Сити

Готово: Ѕвездата на Ривер пристигнува во Манчестер Сити

Манчестер Сити е пред комплетирање на трансферот на ѕвездата на Ривер Плата, Јулијан Алварез, пренесуваат медиумите на Островот.

21-годишниот напаѓач блесна во дресот на Ривер Плата и заврши како најдобар стрелец во аргентинското првенство, па е на мета на многу европски гиганти.

Алварез има договор со аргентинскиот клуб до декември следната година и не планира да го продолжи, па Ривер е спремен да го продаде.

Алварез во договорот со Ривер има откупна клаузула од 25 милиони евра, а последните информации се дека Манчестер Сити ќе ја плати таа сума.

Гвардиола сака да ја победи конкуренцијата и ќе ја плати откупната клаузула, па трансферот треба да биде комплетиран во следните денови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…