Дома Топ вести Готово: Марио Геце се сели во Серија А

Готово: Марио Геце се сели во Серија А

Според пишувањата на германските медиуми Марио Геце донел конечна одлука да ја напушти Борусија Дортмунд, но и Бундеслигата.

Германскиот фудбалер на крајот на сезоната ќе биде слободен агент бидејќи му истекува договорот со Борусија Дортмунд, па неколку европски гиганти го сакаат неговиот потпис.

Во пол-позиција за неговиот потпис е италијанскиот гигнат Интер, кој веќе неколку месеци е во постојан контакт со неговиот агент.

Геце веќе им соопштил на „милионерите“ дека нема да потпише нов договор, па уште во јануари ќе биде слободен да потпише преддоговор со „нероаѕурите“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Серија А опција за Лингард, се најавува и потенцијалниот клуб?

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Џеси Лингард би можел кариерата да ја продолжи во Италија…