Дома Трансфер зона Готово: Капитенот на Челзи има нов клуб

Готово: Капитенот на Челзи има нов клуб

Како и што беше најавувано шпанскиот репрезентативец и долгогодишен капитен на Челзи, Цезар Азпиликуета има нов клуб.

Азпиликуета го напушта Челзи како слободен играч, а „сините“ му се заблагодарија на придонесот во минатото и не му правеа проблем да го ослободат.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Фудбалерот потпиша договор на две години со црвено белите и ќе биде нов играч на Атлетико до јуни 2025 година.

Комплетната документација ќе биде многу брзо потпишана, а Азпиликуета ќе биде промовиран како нов играч во мадритскиот гигант.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Eрик Дајер (30) оваа година пристигна на позајмица од Тотенхем во Баерн. На германскиот ша…