Дома Трансфер зона Готово: Жиру се сели во МЛС лигата

Готово: Жиру се сели во МЛС лигата

Оливие Жиру на крајот на сезоната ќе го напушти Милан и кариерата ќе ја продолжи во МЛС лигата, потврдија италијанските медиуми.

37-годишниот напаѓач се уште игра на врвно ниво и оваа сезона веќе има постигнато 20 гола во сите натпреварувања, но е спремен за нова авантура.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Екип“ потврди дека Жиру веќе постигнал договор со Лос Анџелес ФК и на лето како слободен агент ќе се пресели во Америка, каде ќе игра во следните две години.

Неговиот договор со Милан истекува на лето, а „росонерите“ исто така се спремни да се разделат и да доведат помлад напаѓач.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …