Дома Трансфер зона Готово: Динамо го продаде Оршиќ во Премиер лигата!

Готово: Динамо го продаде Оршиќ во Премиер лигата!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Динамо го продал Мислав Оршиќ во Саутемптон. Најдобриот европски стрелец во историјата на Динамо веќе е на лекарски прегледи по кои ќе потпише договор со последниот тим во Премиер лигата.

Оришиќ во Динамо имаше плата од 1.2. милиони евра по сезона и се очекува во Саутемптон да има барем двојно повеќе.

Најдобро платен играч на Саутемптон е Ворд-Праус со плата од 5.9 милиони евра по сезона.

Саутемптон следниот натпревар го игра во сабота во ФА Купот против Кристал Палас, а четири дена подоцна во Лига Купот ќе се сретне со Манчестер Сити.

Првиот следен првенствен натпревар го играат на 14. јануари на гости кај Евертон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан благодарение на Пулишиќ ја носи идната ѕвезда на светскиот фудбал

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Италијанскиот гигант …