Дома Топ вести Готово: Бускетс има нов клуб

Готово: Бускетс има нов клуб

Капитенот на Барселона и шпанската репрезентација, Серхио Бускетс од следната сезона ќе игра за Интер Мајами. 

Шпанските медиуми пренесуваат дека Буксетс постигнал комплетен договор со Интер Мајами и од лето ќе се пресели во МЛС лигата.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Тој му потврдил на раководството на Барселона дека на лето заминува, кога и истекува неговиот договор со каталонскиот клуб.

Шпанските медиуми ексклузивно пренесоа дека Бускетс смета дека е вистинскиот момент да се пензионира и од репрезентацијата после Мундијалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…