Дома Видео Гостивар гореше: Вака се славеше победата против Вардар 🎥

Гостивар гореше: Вака се славеше победата против Вардар 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Викендов не се играше фудбал во ПМФЛ поради настапот на прволигашката селекција против Саудиска Арабија, но затоа ВМФЛ ни го донесе дербито помеѓу Гостивар и Вардар.

Натпреварот беше одлучен во првото полувреме кога Каланоски постигна гол од пенал. Поразот на Вардар го искористи Воска која сега е лидер со 23 бода, Вардар има 22, а Гостивар дојде до 21 бод.

Дуелот беше од голема важност, па затоа гостиварци триумфот го славеа и со огномет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Српски второлигаш ја прегази Победа со 8:0 и порача: Се чувствуваме измамено!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Прилепска Победа пре…