Дома Видео Гол од 60 метри постигнат во Србија стана хит во Европа (ВИДЕО)

Гол од 60 метри постигнат во Србија стана хит во Европа (ВИДЕО)

Во Србија се постигна еден од најатрактивните голови во фудбалот.

Голот кој беше постигна во Звечар од страна на еден домашен фудбалер е објавуван ширум Европа.

Во дербито против Борча од ситуација во која голем дел фудбалери само би ја расчистиле опасноста овој играч погоди од далчина од 60 метри.

Доказ дека голот се рашири ширум Европа е оваа објава од страна на Италијанците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

За да изведете вакво нешто во вода треба да имате силни нозе како Ибра🎥

Златан Ибрахимовиќ овие денови ужива во годишниот одмор. После одличната полусезона во дре…