Дома Видео Гол од 60 метри постигнат во Србија стана хит во Европа (ВИДЕО)

Гол од 60 метри постигнат во Србија стана хит во Европа (ВИДЕО)

0

Во Србија се постигна еден од најатрактивните голови во фудбалот.

Голот кој беше постигна во Звечар од страна на еден домашен фудбалер е објавуван ширум Европа.

Во дербито против Борча од ситуација во која голем дел фудбалери само би ја расчистиле опасноста овој играч погоди од далчина од 60 метри.

Доказ дека голот се рашири ширум Европа е оваа објава од страна на Италијанците.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Селски фудбал во Босна прикажан во една ситуација (ВИДЕО)

На натпреватот во Босна помеѓу екипит на Единство и Рудар кој заврши со 3:2 најдобро видов…