Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Голот со кој Жиру стана најдобар стрелец на Франција на сите времиња 🎥

Голот со кој Жиру стана најдобар стрелец на Франција на сите времиња 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓На полувремето Франција има предност во натпреварот против Полска, а стрелец на голот беше Оливие Жиру.

Жиру прво не реализираше од добра позиција, но подоцна се поправи и во 43. минута ја смести топката во мрежата на Шчесни. Со овој гол Жиру го прескокна Тиери Анри и со 52 гола стана најдобар стрелец на Франција на сите времиња.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Италијанскиот гигант Јувентус сериозно разми…