Дома Видео Голман постигна гол за Гинисов рекорд?! 🎥

Голман постигна гол за Гинисов рекорд?! 🎥


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Во фудбалското првенство на Чиле се постигна гол кој има големи шанси да влезе во Гинисовата на книга на рекорди.

Голманот Леандро Раквена од својот петерец го совлада колегата од Коло-Коло на спротивната страна во натпреварот кој неговиот Кобресал го доби со 3:1.

Не е потврдено, но чилеанските медиуми пренесуваат дека голот е постигнат од 101 метар, а досегашниот рекорд поставен во 2021 го држи Том Кинг кој постигна гол од 98 метри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Српски навивачи направија шоу во Мајами во поради Јокиќ 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ко…