Дома Фудбал Останато Голем потег на Матиќ: Издвои „ситница“ од своите милиони за да спаси еден детски живот

Голем потег на Матиќ: Издвои „ситница“ од своите милиони за да спаси еден детски живот

0
matic

Maлиот Србин Душан Тодоровиќ се бори за својот живот во Барселона, а тоа му го овозможи фудбалерот на Манчестер Јунајтед и репрезентативецот на Србија.

Душан Тодоровиќ заедно со своите родители мораше да собере 200.000 евра во краток временски период со цел да замине на лекување во Барселона, а откако анонимен добротвор уплатил 70.00 евра, Тодоровиќ можеше да започне со борбата за живот.

Српски „Курир“ денес пишува дека според нивните извори износот од 70.000 евра кој недостасувал бил уплатен од страна на Немања Матиќ.

Секако, за фудбалерот кој во Јунајтед заработува милиони ова е само „ситница“, но се и тоа како голем потег.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Де Лаурентис: Каков успех е тој ако позајмиш 200 милиони евра да купиш еден играч?

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис се обиде да се сочуствува со разочараните на…