Дома Македонски спорт Мак фудбал Голгетерот на Тиквеш се пресели на Чаир!

Голгетерот на Тиквеш се пресели на Чаир!

Џемал Ибиши од редовите на Тиквеш се пресели во Шкупи.

Чаирскиот тим го потврди ангажманот на 23-годишниот напаѓач кој сезонава на 18 одиграни натпревари постигна три гола.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Ибиши е дете на Вардар, а зад себе има и интернационална кариера настапувајќи во за Локомотива Загреб, Дубрава и Оријен.

Во домашниот шампионат се врати во 2023 година од редовите на Ориент кој беше негов последен клуб во странство. Договорот кој го потпиша со Шкупи има важност до јуни 2025 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…