Дома Фудбал Англија Глупост на Руни: На тренинг повредил сопствен играч

Глупост на Руни: На тренинг повредил сопствен играч

Легендарниот фудбалер и сегашен тренер на Дерби Каунти направи ретко видена глупост.

Имено, англиските медиуми пишуваат дека Вејн Руни жестоко стартувал над својот играч Џејсон Најт на еден од тренинзите и му нанел повреда.

Најт е поранешен играч на Манчестер Јунајтед и на деталните прегледи било утврдено дека ќе мора да паузира најмалку 12 недели.

Веста дека нема да биде на терените ја потврди и Руни, но не откри ништо повеќе.

„Да, Џејсон ќе паузира 12 недела. Добро е што нема потреба од операција“, кратко изјавил Руни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…