Дома Фудбал Англија Глејзер потврди дека Јунајтед е на продажба, позната и цената

Глејзер потврди дека Јунајтед е на продажба, позната и цената

Американските газди на Манчестер Јунајтед, семејството Глејзер, решија да го стават клубот на продажба.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Сопствениците на Јунајтед се консултираат со банкари и инвеститори, а во игра е целосна или делумна продажба или стратешко партнерство со трета страна.

Семејството Глејзер бара 5 милијарди за Манчестер Јунајтед, а Џоел Глејзер ја потврди информацијата.

„Како што веќе кажавме, Бордот на директори донесе одлука да разгледа различни стратегиски можности и ќе видиме што ќе се случи“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…