Дома Фудбал Англија Гигс призна: Тоа ме боли, но Ливерпул е одличен

Гигс призна: Тоа ме боли, но Ливерпул е одличен

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс призна дека најголемиот ривал на Јунајтед, Ливерпул имаше одлична сезона.

Гигс вели дека тој факт, како навивач на Јунајтед, го боли, но сепак вреди да се признае.

„Мислам дека ова што го видовме оваа сезона во Ливерпул е еден силен тим кој го води одличен тренер. Ме боли тоа да го кажам како навивач на Јунајтед, но навистина имаа фантастична сезона.“ – изјави Гигс.

Црвените моментално се убедливо први во ПЛ со 25 бода повеќе во однос на Манчестер Сити и скоро сигурно ќе ја освојат титулата на крајот од сезоната.

Премиер лигата продолжува на 17. јуни со натпреварите од 28. коло.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Казната нема да влијае: Де Брујн останува во Манчестер Сити!

Патрик де Костер, агент на ѕвездата на Манчестер Сити Кевин де Брујн ја коментираше евенту…