Дома Фудбал Останато Гест за пример: Мертенс помага на жртвите од земјотресот📷

Гест за пример: Мертенс помага на жртвите од земјотресот📷


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Белгискиот репрезентативец и ѕвезда на Галатасарај, Дрис Мертенс покажа дека покрај што е голем фудбалер е и голем човек.

Фудбалерот и неговата сопруга се вклучија во прва линија за помош на настраданите во катастрофалниот земјотрес во Турција.

На Твитер профилот на Галатасарај беа публикувани слики кои покажуваат како Мертенес помага во подготвувањето на пакети за панетите и настраданите во земјотресот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…