Дома Фудбал Герет Бејл спремен за мечот со Интер

Герет Бејл спремен за мечот со Интер

Напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл се опорави од повредата и ги обнови тренинзите со остатокот од тимот, пренесуваат шпанските медиуми.

Така Бејл ќе биде спремен за мечот со Интер во Лигата на шампиони, кој на програмата е утре.

Велшанецот минатот месец се здоби со повреда на глуждот  за време на репрезентативниот натпревар со Белорусија.

Бејл оваа сезона има одиграно само 3 меча за Реал, на кои постигна еден гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…