Дома Трансфер зона Герет Бејл по трет пат во Тотенхем

Герет Бејл по трет пат во Тотенхем

Новиот менаџер на Тотенхем, Антонио Конте сака по трет пат да го донесе Герет Бејл во лондонскиот клуб.

Конте веќе работи на засилување на тимот, а еден од приоритетите е токму Герет Бејл, кој минатата сезона играше во Тотенхем како позајмен фудбалер.

Договорот на Велшанецот со „кралевит“ истекува на крајот на годината, па останува да видиме дали Тотенхем ќе се обиде да го врати по трет пат во клубот.

Идејата на Конте е уште во јануари да го доведе Бејл бидејќи смета дека одлично ќе се вклупо во неговиот стил на игра, но многу поверојатно е Велшанецот на лето како слободен агент да потпише за Тотенхем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Нови детали: Влаховиќ го избрал новиот клуб, трансферот можен уште овој месец!

Душан Влаховиќ утрово е во центарот на вниманието на италијанските медиуми. Српскиот напаѓ…