Дома Трансфер зона Гвардиола ја сака ѕвездата на Милан

Гвардиола ја сака ѕвездата на Милан


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Манчестер Сити е силно заинтересиран за левиот бек на Милан, Тео Хернандес, пренесуваат медиумите на Островот.

Гвардиола е во потрага по квалитетен лев бек и често импровизира на таа позиција оваа сезона, па тоа ќе биде приоритет во летниот преоден рок.

Францунот игра фантастично и се етаблираше во еден од најдобрите леви бекови во Ервопа, па е прва желба на Гвардиола.

„Граѓаните“ се спремни да понудат 60 милиони фунти за неговиот потпис, но Милан не сака да слушне за негова продажба.

Тео неодамна стави потпис на нов договор до 2026 година и „росонерите“ се спремни да ја одбијат секоја понуда

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…