Дома Фудбал Останато Гвардиола откри што му кажал на Зидан во разговорот по натпреварот

Гвардиола откри што му кажал на Зидан во разговорот по натпреварот

По натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Реал Мадрид на „Етихад“ беше забележана сцена во која двајцата големи стратези Зинедин Зидан и Пеп Гвардиола останаа да разговараат.

Зидан и Гвардиола разговараа десетина минути и така ја демонстрираа блискоста и пријателството кое го има помеѓу нив.

На пресот по натпревар Гвардиола доби прашање за што двајцата разговарале.

„Во разговорот му честитав за титулата во Ла Лига и го прашав за семејството. Навистина го почитувам и се надевам дека еден ден ќе вечераме заедно затоа што имаме многу работи за кои сакам да зборуваме“, изјави Пеп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реал Мадрид после натпреварот против Бетис доби нов грб 📷

На синоќешниот натпревар помеѓу Бетис и Реал Мадрид имаше многу контроверзни одлуки на суд…