Дома Фудбал Англија Гвардиола со господска изјава за неспортскиот потег на Сари

Гвардиола со господска изјава за неспортскиот потег на Сари

0

Шпанскиот тренер Пеп Гвардиола испадна вистински господин откако тренерот на Челси, Сари не сакаше да се поздрави со него после поразот на Етихад од 6:0.

После натпреварот Гвардиола му подаде рака на својот колега од другата страна, но Сари само помина покрај него.

Сепак, Пеп после натпреварот рече дека италијанскиот стручњак веројатно не го видел.

„Не ме виде. Имам добар однос со него, немаме проблеми.“ – изјави Пеп и додаде:


Следете го Sportski.mk и на


„Тие не победија на Стемфорд Бриџ. Луѓето не разбираат колку е тешко. Во мојата прва сезона во Англија исто така беше тешко. Потребно е сопствениците на клубот да ви веруваат.“

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! (ВИДЕО)

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! Само шест секунди му бе…