Дома Фудбал Англија Гвардиола објави после колку меча ќе се пензионира

Гвардиола објави после колку меча ќе се пензионира

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола утре ќе го запише својот 700 натпревар како тренер во кариерата.

По тој повод Гвардиола изјави дека се надева дека ќе запише уште толку натпревари, пред да се пензионира.

„700 меча! Ќе направам уште 700 и ќе се пензионирам. Никогаш не сум го очекувал овој јубилеј. Им благодарам на сите членови на штабовите со кои работевме заедно во Барселона, Баерн и тука во Сити. Со нив направивме неверојатни нешта заедно и ќе продолжиме да го правиме во иднина“, изјави Гвардиола.

Гвардиола потврди дека Серхио Агуеро се уште не е спремен за игра и ќе го пропушти и дуелот со Фулам.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Вајналдум: Клубот треба да се огласи за мојот договор

Играчот на Ливерпул, Жоржињо Вајналдум е во центарот на вниманието поради неговата иднина …