Дома Фудбал Лига на шампиони Гвардиола му одговори на Консесиао: Ние непријатни? Добро, ако мислиш така

Гвардиола му одговори на Консесиао: Ние непријатни? Добро, ако мислиш така

Менаџерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола е задоволен од тоа како се однесуваше тој и неговите играчи во текот на натпреварот против Порто.

Тренерот на португалскиот тим Сержо Консесиао после натпреварот зборуваше дека Гвардиола и неговите играчи се однесувале непријатно во текот на натпреварот.

„Граѓаните“ на „Етихад“ го совладаа португалскиот шампион после пресврт со 3:1 за прво место во групата Ц.  Пеп сега порача дека според него се било во ред.

„Ние не сме сакале да бидеме непријатни. Тие мислат дека сме биле, добро можеби е во право. Јас како што кажав не мислам така. Задоволен сум од себе и од моите играчи како се однесувавме од првата до 90. минута. Ако тој мисли поинаку, во ред е“, одговори Пеп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Кавани лут на ВАР системот: Ви поништуваат гол ако ноктот ви е во офсајд

Уругваецот Едисон Кавани во интервју за јужноамериканските медиуми зборуваше на разни теми…