Дома Фудбал Англија Гвардиола: Им реков на играчите на Бартон да останат горди

Гвардиола: Им реков на играчите на Бартон да останат горди

0

Фудбалерите на Манчестер Сити синоќа на својот Етихад го победија Бартон со високи 9:0 во рамките на првиот натпревар од полуфиналето во Лига купот.

После натпреварот Шпанецот на клупата на Граѓаните, Пеп Гвардиола им пријде на играчите на Бартон и им даде утеха, а на прес конференцијата откри што и кажал.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…