Дома Трансфер зона Гакпо пристигна во Англија на прегледи

Гакпо пристигна во Англија на прегледи

Холандскиот репрезентативец Коди Гакпо пристигна во Англија на лекарски прегледи и да го комплетира трансферот во Ливерпул.

„Скај Спорт“ пренесува дека Гакпо денес ќе ги мине лекарските прегледи и ќе стави потпис на 6-годишен договор.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Ливерпул го победи Манчестер Јунајтед во трката за Холанѓанецот и за неговиот потпис ќе плати 37 милиони фунти плус бонуси.

Клоп инсистираше да биде доведен офанзивен фудбалер поради повредите на Луис Дијаз и Жота, а клучна улога во трансферот одигра и Ван Дајк.

Капитенот на Ливерпул го убедил својот сонародник да му се придружи на „Енфилд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукас Пакета може да биде летната „бомба“ од 100 милиони евра во Премиер лигата

Лукас Пакета потенцијално би можел да биде една од летните бомби во Премиер лигата. Бројни…